zengin olmak icin etkili duaHayat şartları bizi zengin olmak icin etkili dua araştırmaya yönlendirmişse eğer, demekki gerçekten ihtiyacımız var demektir. Daha önceki yazılarımızda da zengin olmakla ilgili paylaşımlarımız olduysa da gelen talepler üzerine bildiklerimizi aktarmaya devam edeceğiz.

Hazreti Ali’den rivayet edilen kaynağı da çok sağlam olan bu dua bir çok defa tecrübe edilmiş, kısa ve öz bir duadan bahsedeceğiz. لآ ايلاهه ايللاللاهول مليكول حاككول موبين La ilahe illallah el-melikül hakkul mübin.

Hz. Ali (R.A.)’dan: Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur: “Bir kimse günde yüz defa “La ilahe illallahu’l melikül hakkul mübin” derse, bu onun için fakirlikten eman ve kabir yalnızlığından kendisine yoldaş olur ve bununla zenginliği celb etmiş (kendine çekmiş) ve cennetin kapısını çalmış olur.” Özellikle “Cuma” günü herhangi bir saatte 200 defa okuyanın dünya ve ahiret istekleri kabul olur. Her gün yüz defa okuyan rızık darlığı çekmez. (Ramuz el-hadis sayfa: 143)

İnternet kaynaklarında bir çok yerde bulabileceğiniz bu dua için bizim de söyleyeceklerimiz var. Yapılacak her dua için uygulanması gereken kurallardan bahsedeceğiz.

Etkili Dua İçin Yapılması Gerekenler

Dua, mutlaka kalp huzuru ile yapılır.
Abdest alınmadan dua edilmez.
Dua edilecek mekan da kendi üzerimiz de temiz olmalıdır.
Zengin olmak icin etkili dua mümkün mertebe sürekli aynı saatlerde yapılmalıdır.
Dua etmeden önce mutlaka geçmiş günahlara tövbe edilmelidir,
Duaya başlamadan evvel ve duadan sonra mutlaka peygamber efendimize (S.A.V.) salavat getirilmelidir,
La ilahe illallah el-melikül hakkul mübin duasını her gün tam olarak 100 defa yukarıdaki şartları da yerine getirerek ve inanarak yaparsanız Allah’ın izniyle size kolay rızk kapıları sonuna kadar açılacaktır.

Dua, Allah ile aramızda bir iletişim aracıdır. Bizler sıkıntıya düşmeden dua kapısını açmaya çalışmak yerine her şey yolunda giderken de Allah ile irtibatımızı koparmaz, dua etmekten uzak kalmazsak Yaradan da bizden uzak kalmaz. Sadece işimiz düştüğünde çalacağımız bir kapıdan ne kadar fayda görebiliriz ki? Normal şartlarda başımıza gelen olumsuzluklar, sosyal yaşam içinde karşılaştığımız zorlukların tamamı aslında bizim emredildiği gibi yaşamayışımızdan kaynaklanıyor. Bunu aşabilirsek eğer hayatımız çok daha güzel, çok daha yaşanılabilir hale gelecektir.

Zengin olmak ile ilgili sitemizdeki diğer yazımıza da göz atmak isterseniz:

Zengin Olmak İçin Çok Tesirli Dua

Allah’a emanet olunuz…

Bir önceki yazımız olan Zengin Olmak İçin Çok Tesirli Dua başlıklı makalemizde Al-i İmran, rızk ve zengin olmak için çok tesirli dua hakkında bilgiler verilmektedir.

adminTılsımlı Dualarrızk,zengin olmak,zengin olmak için çok tesirli dua,zengin olmak için etkili dua
Hayat şartları bizi zengin olmak icin etkili dua araştırmaya yönlendirmişse eğer, demekki gerçekten ihtiyacımız var demektir. Daha önceki yazılarımızda da zengin olmakla ilgili paylaşımlarımız olduysa da gelen talepler üzerine bildiklerimizi aktarmaya devam edeceğiz. Hazreti Ali'den rivayet edilen kaynağı da çok sağlam olan bu dua bir çok defa tecrübe edilmiş, kısa...