İş bu Kullanım Şartları, buyvecin.com internet sitesi ve uygulaması ile tüm özel ve tüzel kişi ve kurumlar arasındaki kullanım şartlarını içermektedir.

Siteyi ziyaret eden, üye olsun olmasın bu koşulları peşinen kabul etmiş sayılır.

buyvecin.com, sohbet amaçlı bir platformdur. Üyeler arası mesajlaşma ve paylaşılan içeriklerden yola çıkılarak uğranılabilecek maddi ya da manevi zararlardan sitemiz sorumlu değildir.

buyvecin.com daki içerikler ve yorumlar yazarının ve ya yorumcuların hayal gücü ile üretilmiş olup gerçeği yansıtmaz, doğruluk içermez ve gelecekten haber vermez. Yorumcuların sunduğu içerik yanlış anlamalar oluşturabileceğinden çocuklar ve zihinsel yeterliliği olmayanlar için sakıncalı olabilir.

buyvecin.com, “Soru-Cevap Bölümü” vasıtasıyla üyelerine yardımlaşabilecekleri ve fikir alışverişinde bulunabilecekleri bir imkan sağlamaktadır. Bu bölümde açılan başlıkların hukuk ve genel ahlak kurallarına uygunluğu yönetim tarafından kontrol edilmekte; ancak açılan başlıkların altına yapılan yorumlar herhangi bir kontrolden geçmeden yayınlanmaktadır. Her iki durumda da yazılan yorum ve açılan başlıkların sorumluluğu kullanıcıya aittir. buyvecin.com, yasal mercilerin talep etmeleri hali hariç kullanıcı bilgilerini gizli tutacağını taahhüt eder. Hukuki yaptırım gerektiren durumlarda yasal mercilerin talebi halinde kullanıcı bilgileri üçüncü kişilerle paylaşılabilir.

Kullanıcılar buyvecin.com sitesinde ve uygulamasında yayımladığı, paylaştığı içeriklerden 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza kanununda yer alan ve aşağıda sıralanmış hükümler çerçevesinde sorumludur:

* İntihara Yönlendirme: Başkasını intihara azmettirmek, teşvik etmek, başkasının intihar kararını kuvvetlendirmek suçtur ve kabul edilemez.
* Çocukların Cinsel İstismarı: On beş yaşını tamamlamamış veya tamamlamış olmakla birlikte fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılama yeteneği gelişmemiş olan çocuklara karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranış; diğer çocuklara karşı sadece cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir nedene dayalı olarak gerçekleştirilen cinsel davranışlar suçtur ve kabul edilemez.
* Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanılmasını Kolaylaştırma: Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırmak amacıyla özel yer, donanım veya malzeme sağlayan, kullanma yöntemleri konusunda başkalarına bilgi vermek suçtur ve kabul edilemez.
* Sağlık için Tehlikeli Madde Temini: Sağlık için tehlike oluşturabilecek maddeleri çocuklara, akıl hastalarına veya uçucu madde kullananlara vermek suçtur ve kabul edilemez.
* Müstehcenlik: Müstehcen görüntülerin, yazı veya sözlerin, içeriğin yayımlanması, paylaşılması suçtur ve kabul edilemez.
* Fuhuş: Bir çocuğu, bir kimseyi fuhuşa teşvik etmek, bunun yolunu kolaylaştırmak, aracılık etmek suçtur ve kabul edilemez.
* Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlama: Çocukların, kişilerin kumar oynaması için yer ve imkân sağlamak suçtur ve kabul edilemez.
* Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar: Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret etmek veya sövmek suçtur ve kabul edilemez.

Sitedeki her türlü içerik kişisel kullanım içindir. Ticari amaçlar için kullanılması, alıntı yapılması yasaktır. Bunun yanında buyuvecin.com sayfalarında yayınlanmakta olan bilgiler, buyvecin.com tarafından oluşturulan özgün içeriklerdir. Kaynak gösterilmeden paylaşılması / yayınlanması halinde gerekli yasal işlemler yapılacaktır.

Sitede yer alan bilgilerden hareketle doğabilecek maddi, manevi zararlar ya da sağlık sorunları ile ilgili buyvecin.com sorumluluk kabul etmemektedir. Bu bilgilerin doktor kontrolü dışında uygulanması sakıncalı olabilir.

buyvecin.com uygunsuz içerik gönderen, küfür, hakaret, saldırı, aşırı cinsellik vb. yorumlarda bulunan üyelerin üyeliğini iptal etme ve siteye erişimini engelleme hakkını saklı tutar.

Sitedeki içerikler ve diğer uygulamalar 18 yaşından küçükler için sakıncalı olabilir. Bunun için internette arama yaparak ‘aile filtre’si gibi programlar bulabilir ve çocuklarınızın buyvecin.com’ a girmelerini engelleyebilirsiniz.

buyvecin.com, site içinde kullanıma sunulan özellikleri kaldırma, değiştirme, yenilerini ekleme, kullanım şartı koyma gibi haklarını saklı tutar.

Site yönetiminin kullanım koşullarını değiştirme ve güncelleme hakkı saklıdır. Zaman zaman kontrol etmeniz sizlerin yararına olacaktır.

Üye olan ya da olmayan tüm kullanıcılar bu koşulları kabul etmiş sayılır.