Sıkıntıları Defeden Dua

Sıkıntıları defeden dua sayesinde zorlu anlardan iyi bir şekilde çıkabilmeniz mümkündür. Dualar her anlamda hayatın zorlu tarafında yanımızda olan yardımcılardan biridir. Özellikle en çok keder ve belanın olduğu dönemlerde dualara yönelerek bunlar aracılığıyla kurtulmayı umut edebiliriz. Bu anlamda insanların derdine deva olacak ve tam anlamıyla sıkıntıları defeden pek çok etkili dua mevcuttur.

Onlar arasında belkide en etkilisi olarak kabul edilen aşağıdaki Salatü-l İnkaz (Kurtarma salatı) olarak kabul edilir. Özellikle bu dua düşmüş olduğunuz dert ve sıkıntılara karşılık çok hızlı bir şekilde sonuç alabileceğiniz şeylerden biri olarak ön plana çıkıyor. Duanın doğru bir şekilde uygulanma yöntemi ise; sünnete uygun bir şekilde abdest alarak iki rekat namaz kılıp, daha sonra bu duaya yönelmektir. Namaz bitiminde selam verdikten hemen sonra kıble tarafına yönelerek bu duayı 1000 defa okumalıdır.

Salatul İnkaz (Kurtarma Salatı)

اَللّهُمَّ صَلِّ وَسَلِّمْ عَلى سَيِّدِنَا وَمَوْ لَا نَا مُحَمَّدٍ وَعَلى آلِهِ وَصَحْبِهِ صَلَاةً تَحُلُّ بِهَا عُقْدَتِي وَتُفَرِّجُ بِهَا كُرْبَتِي وَتُنْقِذُنِي بِهَا مِنْ وَحْلَتِي وَتُقِيلُ بِهَا عَثْرَتِي وَتَقْضِي بِهَا حَاجَتِي وَتُبَلِّغُنِي بِهَا أُمْنِيَّتِي.

“Allahümme salli ve sellim alâ seyyidinâ ve mevlanâ muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî salaten tehullü bihâ ukdetî ve tüferricü bihâ kürbetî ve tünkızünî bihâ min vahletî ve tükîlu bihâ asretî ve takdî bihâ hâcetî ve tübelliğunî bihâ ümniyyeti”

Manası:”Ey Allah! Efendimiz ve yarimiz Muhammed’e onun ehli beytine ve sahabesine öyle bir salat ile salatu selam eyle ki onun vesilesiyle düğümümü çözesin, onun hürmetine sıkıntımı açasın. (Düştüğüm) bataklıktan onun sebebiyle beni kurtarasın, onun hürmetine zellelerimi (hatalarımı) gideresin,onun vesilesiyle isteğimi yerine getiresin ve onun bereketine beni muradıma (arzuladığım şeye) eriştiresin.”

Bir önceki yazımız olan Her Türlü Hastalık İçin Şifa Olacak Dua başlıklı makalemizde Hastalıklar İçin Şifalı Dualar, Her Türlü Hastalık İçin Şifa Olacak Dua ve tılsımlı dualar hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/sikinti-aninda-okunacak-dua-780x400.jpghttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/sikinti-aninda-okunacak-dua-780x400-150x150.jpgadminTılsımlı Dualarsıkıntıları bitiren dua,Sıkıntıları Defeden Dua,tılsımlı dualar
Sıkıntıları Defeden Dua Sıkıntıları defeden dua sayesinde zorlu anlardan iyi bir şekilde çıkabilmeniz mümkündür. Dualar her anlamda hayatın zorlu tarafında yanımızda olan yardımcılardan biridir. Özellikle en çok keder ve belanın olduğu dönemlerde dualara yönelerek bunlar aracılığıyla kurtulmayı umut edebiliriz. Bu anlamda insanların derdine deva olacak ve tam anlamıyla sıkıntıları defeden...