Kur ’an-ı Verimli, sayesinde karanlıktan aydınlıklara sâdır, baştan şekillenen, korkularını cesarete çeviren ve karşılarına çıkan düşmanlara galip mevrut Mutekit ümmetinin kitabıdır. Oruç, Kırat ’zaman olmasa hakeza tıpkısı ümmet haline gelemeyecek olan bire bir topluluğun Tanrı ’a şükrüdür. Oruç emri artağan ayrımsız gecede peygamberimize vahyedilmiş aynı emirdir.

Ezcümle, her Mütedeyyin artağan Ramazan ayında Cenabıhak ’a şükür ve hamdı, onun emirlerine itaati ayrımsız zamanda kendisini hem acun hem bile öbür dünya hayatına hazırlamayı fariza edinmelidir. Ancak bu şekilde oruçlarımız akseptans olunacaktır.

Ramazan sonrası günlerde de bu ayda Kur ’zaman gıdasından ve gölgesinden lacerem faydalanıyorsak anca faydalanmalıyız.

Seyyid Kutub

sizlere buyuvecin.com farkıyla sunulmuştur

Bir önceki yazımız olan Bölme Büyüsü Mücerrep Kamer... başlıklı makalemizde ayırma duası denenmiş, ayırma duası estanbul ve ayırma duası günah mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Şehid Seyyid Kutub ’un Dilinden Ramazan ’ın Önemihttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2016/10/sehid-seyyid-kutub-un-dilinden-ramazan-in-onemi.jpghttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2016/10/sehid-seyyid-kutub-un-dilinden-ramazan-in-onemi-150x150.jpgadminBüyüleralimi,eylem,islam,olan,seyyid
Kur ’an-ı Verimli, sayesinde karanlıktan aydınlıklara sâdır, baştan şekillenen, korkularını cesarete çeviren ve karşılarına çıkan düşmanlara galip mevrut Mutekit ümmetinin kitabıdır. Oruç, Kırat ’zaman olmasa hakeza tıpkısı ümmet haline gelemeyecek olan bire bir topluluğun Tanrı ’a şükrüdür. Oruç emri artağan ayrımsız gecede peygamberimize vahyedilmiş aynı emirdir. Ezcümle,...