er-rahman

Rahman zikrinin faziletleri oldukça fazladır. Er-Rahman Yüce Allah’ın 99 ism-i şeriflerinden ikincisi durumundadır. Rahman sözlük anlamı olarak çok merhametli, esirgeyen ve bağışlayan anlamlarına gelmektedir. Bunun yanında mümin ve kafir ayırt etmeksizin her daim ilahi rahmeti gösteren zatın ismi olarak kabul edilir.

Kuran-ı Kerim’in 55 yerinde geçmekte olan bu esma, aynı zamanda bir sureye isminide vermiştir. Rahman kelimesinin kökenine baktığımızda ilk olarak yaratılış dönemleri göz önüne çarpar. Zira insan yaratıldığı vakit ilk olarak pek çok mazharla donatılmış ve daha sonrada bu zengin nimet hali sürekli olarak devam etmiştir. Bu bakımdan baktığımızda ismin daha ilk başlarda bu şekilde tecelli ettiğini çok rahat bir şekilde görebiliyoruz.

Yüce Allah’ın her ismi şerifinde olduğu gibi er- Rahman isminde de zengin şekilde faziletin olduğu aşikardır. Gönülden inanarak bu esmayı okumaya devam eden kişiler için kısa sürede pek çok kapıda açılmış olur.

Rahman Zikrinin Faziletleri

Rahman esmasının Ebced değeri 298 olurken, zikir saati ise güneş günü pazardır. Esmayı okumak isteyen kişiler esmanın başında seslenme anlamına gelen ‘’ya’’ kelimesinide söylemelidir.

  • Her gün bu zikri okumayı adet haline getiren kişiler dünya sıkıntısından kurtulur.
  • İç huzuru ve gönül yumuşaklığı isteyen herkes günlük olarak ebced değeri kadar bu esmayı okumayı alışkanlık haline getirmelidir.
  • Sürekli okuyan kişinin kariyer anlamında iyi yerlere gelmesi söz konusu olur. Zira bu kişilerin makam ve mevki açısından istediği yerlere ulaşması mümkün olacaktır.
  • Düzenli olarak okumaya devam eden kişi daha merhametli ve sakin bir yapıya sahip olur.
  • Bunun yanında yaratılmış kişilere karşı daha şefkatli bir yapıya sahip olmasıda bu esmayla birlikte mümkün olacaktır.
  • 298 kere bu ismi şerifi bir kağıda yazarak üstünde taşıyan kişi, bundan sonra her türlü felaketten kurtularak daha huzurlu bir hayata erişmiş olur.

Bir önceki yazımız olan Allah (c.c) Manası ve Zikrinin Faziletleri başlıklı makalemizde allah, allah zikirleri ve Allah zikrinin faziletleri hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/ER-RAHMAN.gifhttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/ER-RAHMAN-150x150.gifadminEsmalarrahman isminin fazileti,rahman zikrinin faziletleri
Rahman zikrinin faziletleri oldukça fazladır. Er-Rahman Yüce Allah’ın 99 ism-i şeriflerinden ikincisi durumundadır. Rahman sözlük anlamı olarak çok merhametli, esirgeyen ve bağışlayan anlamlarına gelmektedir. Bunun yanında mümin ve kafir ayırt etmeksizin her daim ilahi rahmeti gösteren zatın ismi olarak kabul edilir. Kuran-ı Kerim’in 55 yerinde geçmekte olan bu esma, aynı...