Nazar dinimizce var olan bir gerçektir. Halk arasında göz değmesi ve nazar gibi kavramlar her daim gerçek olarak kabul edilmiştir. Bu konu her daim halk arasında korkulan durumlardan biri haline gelmiştir. Ancak dualara sığınıldığı durumlarda nazar gibi durumların kişiye etki etmesi pekte mümkün değildir. Özellikle bu alanda çok tesirli olan bazı dualar bulunur. Bunlara bağlı kalarak nazar ve nazarın ortaya çıkardığı kötü etkilerden kurtulmak mümkündür.

Nazardan Korunmak İçin Bu Duaları Okumalı

Nazardan korunmak isteyen bir kimse aşağıdaki duaları iyi bir ihlasa sahip olarak düzenli bir şekilde okumaya çalışmalıdır. Bu şekilde üzerinde var olan nazara dair tüm olumsuzlukları silerek kendisini yine eskisi gibi iyi bir şekilde hissetmeye devam edebilir.

 1. Kehf Suresin’den şu ayet okunmalıdır.
  “Ve lev iz dehalte cenneteke kulte mâ şâellâhü  lâ kuvvete illâ billâh.”
  “Kendi bağına girdiğin zaman,Mâ  şâellâhu  (Allah’ın dediği olur) kuvvet ve kudret ancak Allah’a mahsustur,deseydin ya!”
 2. Fatiha,Ayetü’l-Kürsi,İhlâs,Felâk ve Nâs Sureleri.
 3. Aynı zamanda aşağıdaki dualar okunmaya devam etmelidir:
  “Euzü bi kelimâtillahit tâmmâti min şerri mâ halak.” (Yarattığı şeylerin şerrinde ,Allah(cc)’ın tam olan kelimelerine sığınıyorum.)
 4. “Euzü bi kelimâtillâhit tâmmâti min külli şaytânin  ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmeh.” “Bütün şeytanlarda,zararlı hayvanlardan ve bütün kem gözlerden,Allah(cc)’ın tam olan kelimelerine sığınıyorum.”
 5. “Euzü bi kelmâtillâhit tâmmâtilleti lâ yücâvizühünne berrun ve lâ fâcirun min şerri mâ haleka ve berae ve zerâe ve min şerri  ma yenzilü mines semâi  ve min şerri mâ ya’rucü fihâ  ve min şerri mâ zerae fil erdi ve min şerri mâ yahrucü minhâ ve min şerri fitnetil leyli ven nehâri ve min şerri külli târikın illâ  târıkın yatruku bi hayrin yâ rahmân.”
  ” Hiç bir iyinin ve kötünün yapamadığı ve Allah(cc)’ın ayaratıp meydana getirdiği şeylerin şerrinde.Gökten inenlerin ve yerde çıkanların şerrinden.Gecenin ve gündüzün fitnelerinin şerrinden.İyilik için kapı çalan hariç,her kapı çalanın şerrinden Allah(cc)’ın tam olan kelimelerine sığınırım.Ey Rahman olan Allah’ım.”

Bir önceki yazımız olan Bereketin Artması İçin Okunacak Dua başlıklı makalemizde bereket duası ve bereketin artması için okunacak dua hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/mucize-ask-duasi.jpghttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/mucize-ask-duasi-150x150.jpgadminTılsımlı Dualarnazara karşı okunacak dualar,Nazardan Korunmak İçin Okunacak Dualar
  Nazar dinimizce var olan bir gerçektir. Halk arasında göz değmesi ve nazar gibi kavramlar her daim gerçek olarak kabul edilmiştir. Bu konu her daim halk arasında korkulan durumlardan biri haline gelmiştir. Ancak dualara sığınıldığı durumlarda nazar gibi durumların kişiye etki etmesi pekte mümkün değildir. Özellikle bu alanda çok tesirli...