Mezarlıkta Ağlayan Kadın (Yaşanmış Hikaye)

Yaşanmış gizemli olaylardan hikayelere devam ediyoruz. Yine eski zamanlarda yaşanmış olan bir hikayeyi beğeninize sunuyoruz.

1969 yılında Şanlıurfa’da imam olarak görev yapmakta olan Hasan K.. yine günlerden bir gün sabah namazını kıldırmak için erkenden camiye doğru yola çıkar. Cami ıssız bir yerde bulunur ve camiye gitmek içinde bir mezarlığın yanından geçmek gerekir. İmam her zamanki gibi yoluna devam ederken, yakından gelen bir sesle irkilir. Zira siyah çarşafı bulunan bir kadın mezarlığın yanına oturmuş ağlamaktadır. Hoca ne yapacağını şaşırmış bir halde kadına derdini sormak konusunda kararsız kalmıştır. Böyle demeye kalmadan kadın hocanın yanına gelerek, oğlunun vefat ettiğini ve mutlaka ona yardım etmesi gerektiğini söyler. Hoca bu duruma çok üzülür. Ona yardım edeceğini ve oğlunun nerede olduğunu sorar. Kadında üzgün bir halde beni takip et der. Hoca biraz çekingen bir şekilde kadını takip etmeye başlar. Daha sonra kadın mezarlığın içinde yer alan terkedilmiş bir eve girer. Kadın eve girdikten sonra hoca bir süre boyunca kadına seslensede kadın zifiri karanlık içinde kaybolmuş. Kadının durumuna bakmak için evin içine girmek istemiş. Tam o sırada 4-5 tane siyah köpek evin içinden çıkarak hocayı kovalamaya başlamış. Hoca nefes nefese zar zor camiye kadar ulaşabilmiş. Camiye ulaştığında ise orada bulunan cemaate durumu anlatmaya başlamış. Eve tekrar gidip bakmak istediklerinde ise, orada ne bir evin ne de kadının yaşadığını öğrenmişler. Yani hocanın dün sabah saatlerinde konuşmuş olduğu bir kadın aslında bir cinniymiş. Hoca bu durumu kavradıktan sonra, durumun korku verici olmaması için bir daha hiç anmadı. Bundan sonrada mümkün olduğu kadar dualar vasıtasıyla korunarak caminin bulunduğu alana kadar gitmeye çalıştı.

Bir önceki yazımız olan Cinlerin Düğünü başlıklı makalemizde cinlerin düğünü ve cinlerin düğünü hikayesi hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/109672.jpghttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/109672-150x150.jpgadminCin Hikayelericin hikayeleri,Mezarlıkta Ağlayan Kadın
Mezarlıkta Ağlayan Kadın (Yaşanmış Hikaye) Yaşanmış gizemli olaylardan hikayelere devam ediyoruz. Yine eski zamanlarda yaşanmış olan bir hikayeyi beğeninize sunuyoruz. 1969 yılında Şanlıurfa’da imam olarak görev yapmakta olan Hasan K.. yine günlerden bir gün sabah namazını kıldırmak için erkenden camiye doğru yola çıkar. Cami ıssız bir yerde bulunur ve camiye gitmek...