Hastalıklara dua ile yaklaşmanız bu konuda mucize sonuçlar almanıza neden olabilir. Her daim etkili taraflarıyla adından söz ettiren dualar, uzun zamandan beri sıkıntısı süren hastalığınız için şifa olma özelliği taşıyacaktır. Her türlü hastalık için şifa olacak dua, özellikle hastalık için okunacak dua türlerinin inançlı bir halde düzenli bir şekilde okunması, istediğiniz sonucun kısa sürede Allah(c.c) izniyle alınmasına neden olacaktır.

Okumak istediğiniz duayı kimin için okuduğunuza göre niyetinizi o şekilde belirlemeniz gerekir. Eğer kendiniz için şifa dualarını okuyacaksanız, bunu duanın sonunda belirterek kendiniz için şifa istemeniz gerekir.

İşte hastalıklar için mutlaka sabah ve akşam olmak üzere okumanız gereken şifalı dualar:

“Allahümme inni es’elüke’l -afiyete fi’d- dünya ve’l ahirati, Allahümme inni es’elüke’l-afve ve’l afiyete fi dini ve dünyaye ve ehli ve mali, Allahümmestur avrati ve amin rav’ati.Allahümmehfazni min beyni yedeyye ve min halfi ve an yemini ve an şimali ve min favki ve e’uzü bi-azamatike en uğtale min tahti.Allahümme ağnini bi!l-ilmi ve zeyyinni bi’l-hilmi ve kerrimni bi’t-takva ve cemmilni bi’l-afiyeti”.

Hasta Olana Yakını Tarafından Okunması Gereken Dua

Çok hasta olan kimseler için okunduğunda şifa olacak diğer dualardan biri oldukça tesirlidir. Bununda mümkün olduğunca çok okunması kısa sürede sonuç almanıza neden olur.

“Allahümme ezhibi’l-be’se, rabbennasi eşfi ve enet’ş-şafi la şifae illa şifaüke,şifaen la yuğadirü sekama”

Peygamberimizin Hastalar İçin Okuduğu Dua

“Allahümme ezhibi’l-be’se, rabbennasi eşfi ve enet’ş-şafi la şifae illa şifaüke,şifaen la yuğadirü sekama”

Hastaya şifa dualarının gerçek tesirini gösterip gösterememesi yalnızca Allah’ ın elinde olan bir durum olduğundan dolayı, dilerse bu konuda dileğinizin gerçekleşeceğini unutmamalısınız. Bunun için hastalık halinde yinede duaları yardım aracı olarak görmeli ve dileğinizi belirtmelisiniz. Eğer mümkün olursa hastalık için şifa bulmanız mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Evlenmek İçin Etkili Dualar başlıklı makalemizde Evlenmek İçin Dualar, Evlenmek İçin Etkili Dua ve Kısmet Açma Duası hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/Sifa-Icin-Okunacak-Dua-57.jpghttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/Sifa-Icin-Okunacak-Dua-57-150x150.jpgadminTılsımlı DualarHastalıklar İçin Şifalı Dualar,Her Türlü Hastalık İçin Şifa Olacak Dua,tılsımlı dualar
Hastalıklara dua ile yaklaşmanız bu konuda mucize sonuçlar almanıza neden olabilir. Her daim etkili taraflarıyla adından söz ettiren dualar, uzun zamandan beri sıkıntısı süren hastalığınız için şifa olma özelliği taşıyacaktır. Her türlü hastalık için şifa olacak dua, özellikle hastalık için okunacak dua türlerinin inançlı bir halde düzenli bir şekilde...