Önemsenmeyen günahların insanı adım adım Müslümanlıktan çıkmaya götüren bire bir kat olduğunu ayet-hadislerle destekleyerek ispatlar mısınız?

<---ANSWER-->

Değerli kardeşimiz,

Öncelikle şunu şfade edelim kim, büyük günah işleyen müminler kafir olaazlar. Ancak sizin bile anlatm ettiğiniz kadar, önemsenmeyen günahlar adım adım kalbin katılaşmasına ve inan nurunun çıkmasına sebep cins.

Günah kalbe işleyip, siyahlandıra siyahlandıra ta temiz-u imanı çıkarıncaya kadar katılaştırıyor. Herbir günah içinde küfre gidecek bire bir sefer var. O günah istiğfar ile çabuk imha edilmezse, aldanmaz değil, belki küçük bir manevî yılan namna kalbi ısırıyor.

Meselâ: Utandıracak ayn günahı gizli işleyen benzeri herif, başkasının ıttılaından çok hicab ettiği ant, melekler ve ruhaniyatın vücudu ona çok ağır geliyor. Küçük ayrmsz karine ile onları inkâr gitmek dilek ediyor.” (Lem’alar, 9)

Keza, sürekli işlediği günahlar cihetiyle kişide, cehennemi, ste Tanr ’ı inkar arzusu uyanabilir. Bildirme ufak bir ses seda ile bu inkara cüret edebilir.

“Hayır hayır, öyle değil. Bilakis onların işlediği günahlar kalplerinin üzerine amerikan bar olmuştur.” (Mutaffifin, 83/14) mealindeki ayette rapor edildiği üzere, günahlardan meydana mevrut kalbin paslanması -eğer tövbe ve istiğfar cilasıyla temizlenmezse-, öyle katılaşmış ayrmsz kuzuluk dirimsel kim, arnma kabiliyetini kaybeder. (bk. a.g.y)

Böylece inan hakikatlerinin içine ışık vermesi mümkün olmadığı gibi, içerideki fasıklık kirini dışarıya akıtmak stelik mümkün değildir. Artık bundan böyle fısk-u fücur marifetiyle küfre götüren ayrmsz el açılmıştır.

– Kafirlerin kalblerine mühür vurulacağı kadar, isyanda devam fail müminlerin kalbine stelik mühür vurulabilir. Ancak kalbin mühürlenmesi insanların özgür iradelerini kullanarak küfür ve isyanı yeleme etmelerinin benzeri sonucudur.

“Sözlerinden dönmeleri, Cenabhak ’ın ayetlerini inkar etmeleri, haksız yere peygamberleri öldürmeleri ve “Kalplerimiz kılıflanmıştır/perdelenmiştir” demeleri sebebiyle… Dahası inkarları cihetiyle Cenabhak o kalpler üzerine mühür vurmuştur. Kip azı müstesna artık inan etmezler.” (Cinsilatif, 4/155) mealindeki ayette, inkarcıların kalblerinin mühürlenmesinin gerekçesi açıkça belirtilmiştir.

– “Kle benzeri günah işlediğinde kalbine yaz ayrmsz nükte/toprak oluşur. O günahtan vazgeçer, tövbe-istiğfar ederse, kalbi cilalanmış olup temizlenir. Eğer yine günaha dönerse/gine günah işlerse, bu yaz skntl daha stelik fazlalaşır ve  (günahların işlenmesine paralel yerine) kalbin tamamını sarmaya başlar. İşte Dzem ’dakika ’da söz konusu edilen “Hayır hayır, öyle değil. Bilakis onların işlediği günahlar kalplerinin üzerine pas olmuştur” (Mutaffifin, 83/14) mealindeki ayette bu hususa işaret edilmiştir.” (bk. Müslim, İmân, 231; Tirmizî, Tefsîr, 75)

İşte bu hadiste stelik müminleri küfre götüren yolun günahlarda ısrar sylemek olduğuna işaret edilmiştir.

– Delege efendimiz (asm) diğer bire bir hadis-i şerifte şöyle buyurmuştur:

“Bazı kimseler evet cuma namazını terketmekten vazgeçerler veya Cenabhak kalblerine öyle mühür vurur ki artık bundan böyle gafillerden olurlar.” (Müslim, Cuma 40)

Hadisteki “gafiller”den gaye, doruluk ile batılı birbirinden fark edemeyecek kadar gaflete düşerler. Inan ile küfür yolunu karıştırırlar. (bk. Sübülü ’s-Selam, 2/45)

Bununla bu arada, ölüm gelmeden önce tövbe kapısı herhangi bir devir açıktır, Allah’ın rahmetinden ümit kesilmez, kişi tövbe ederse ve tövbesinde de durursa, Cenabhak bütün günahlarını bağışlar:

“Len nefislerine karşı aşırı revan kullarım, Tanr’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Tanr bütün günahları bağışlar.” (Zümer, 39/53)

Selam ve dua ile…

sizlere buyuvecin.com farkıyla sunulmuştur

Bir önceki yazımız olan Gerçek Karabiber Büyüsü Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde 12 karabiber büyüsü, 21 karabiber büyüsü ve 41 karabiber büyüsü hakkında bilgiler verilmektedir.

Günahlar insanı adım adım küfre götürür mü?http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2019/07/gunahlar-insani-adim-adim-kufre-goturur-mu.jpghttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2019/07/gunahlar-insani-adim-adim-kufre-goturur-mu-150x150.jpgadminBüyülerGünahlar insanı adım adım küfre götürür mü? |
Önemsenmeyen günahların insanı adım adım Müslümanlıktan çıkmaya götüren bire bir kat olduğunu ayet-hadislerle destekleyerek ispatlar mısınız? Değerli kardeşimiz, Öncelikle şunu şfade edelim kim, büyük günah işleyen müminler kafir olaazlar. Ancak sizin bile anlatm ettiğiniz kadar, önemsenmeyen günahlar adım adım kalbin katılaşmasına ve inan nurunun çıkmasına sebep cins....