Es.Selam Allahü Teala’nın esma-i şerifleri arasında 6. Sırada yer alandır. Kelime anlamı olarak kullarını selamete çıkaran ve cennette bulunan kullarına selam veren anlamlarına gelir. Her esma-i şerifte olduğu gibi oldukça tesirli ve hızlı etki edecek esmalar arasında bulunur. Günlük zikir sayısı 131 olan bu esma, korkulan şeyler üzerinde oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Özellikle günde belirtilen sayı kadar bu esmayı okumaya devam eden kişilerin sürekli içinde bulundukları korku halide bu şekilde son bulmuş olur.

Es Selam Esmasının Faziletleri

  • Bu esmayı günlük olarak okumaya devam eden kişiler, her türlü felaketten kendini korumuş olurlar. Bu kişileri depremler, ateş, yıldırım, çeşitli afetler gibi konular etkilemeyecektir. Bu sayede bütün afetlere karşı kendini koruma altına almış olur.
  • Es-Selam zikrini bir alışkanlık haline getirmiş olan kişiler Allahü Teala’nın himayesi altına girmiş olur. Her daim bu sayede korunma altına alınarak bazı korkularından da tam olarak emin olmuş olurlar.
  • Bu mübarek ism-i şerifi doğru bir ihlasla okuyan kişilere, en kötü afetler bile etki etmez. Eğer bu durumdan en ufak bir şüphe duyarlarsa ve doğru bir şekilde inançla zikre devam etmezlerse bu durum bozulabilir.
  • Aynı zamanda hastalık içinde şifa verecek esmalar arasında yer alır. Hastalara okunduktan sonra etkileri çok net bir şekilde görülmeye başlar. Aynı zamanda kişiler bu şifalı esmanın gücüyle birlikte her türlü beladan da kendilerini kurtarmış olurlar.
  • Es-Selam ismini bir güneş levhaya yazarak çevresine El-Melik ismini yazan bir kişi, bu vefki sürekli olarak üzerinde bulundurması halinde bazı isteklerine ulaşabilir. Bunun için kişinin abdestli bir şekilde Cuma günü 30.624 defa bu ismi okuması yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan El-Kuddüs (c.c) Manası ve Fazileti başlıklı makalemizde El Kuddüs faziletleri, El-Kuddus anlamı ve esmaül hüsna hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/Es-Selam-c.c.jpghttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/Es-Selam-c.c-150x150.jpgadminEsmalares selam manası,Es Selam Zikri Faziletleri
Es.Selam Allahü Teala’nın esma-i şerifleri arasında 6. Sırada yer alandır. Kelime anlamı olarak kullarını selamete çıkaran ve cennette bulunan kullarına selam veren anlamlarına gelir. Her esma-i şerifte olduğu gibi oldukça tesirli ve hızlı etki edecek esmalar arasında bulunur. Günlük zikir sayısı 131 olan bu esma, korkulan şeyler üzerinde oldukça...