Er-Rezzak(c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri

Er-Rezzak ismi Yüce Allah’ın isimleri arasında on sekizinci sırada yer alandır. Er-Rezzak ismi kelime anlamı olarak bol rızık veren, bütün mahlukata rızkı dağıtan anlamını taşır. Yani yaratmış olduğu varlıkların maddi veya manevi olarak yaşamalarına neden olacak imkanları sağlaması olarak tanılamak doğru olacaktır. Er-Rezzak isminin zikir sayısı 308 olurken, zikir günü Cumadır. Düzenli bir şekilde okunmaya devam edildikten sonra, pek çok faziletinin görüleceği bilinen şeyler arasındadır. Bunun için belirtildiği üzere zikir sayılarına uyarak buna dikkat etmek şarttır.

Er-Rezzak İsminin Faziletleri

  • Borçlu durumunda olan kişilerin sıkça yönelmesi gereken zikirlerden biridir. Bu durumdan kurtulabilmek adına buna sığınılması doğru olacaktır. Öte yandan eğer kişiler borç gibi durumları hayatından çıkarmak istiyorsa, bu zikir yapabilecekleri en iyi adımlardan biri olacaktır. Bu sayede borç tuzağına hiç bulaşmamış olurlar.
  • Kalp sıkıntısı gideren zikirler arasında Er-Rezzak ismide vardır. Kişilerin kalp sıkıntısı ve üzüntüsü çektikleri sırada zikir adeti boyunca bu zikri okumaları tavsiye edilir. Bu sayede göğsü genişleyen kişinin her konu hakkında sıkıntısıda giderilmiş olur.
  • Bu ismin vefkini yaparak üzerinde taşıyan bir kişinin bu zikrin faziletlerini etkili bir şekilde devamlı görebilmesi mümkün olacaktır. Sabah namazı sonrası ve güneş doğarken 308 kere olmak şartıyla bu zikri okuyanlar bol rızka sahip olurlar.
  • Her gün boyunca düzenli olarak bu zikre 315 kez devam eden kişiler hiç ummadıkları yerden rızık sahibi olacaklardır. Bu sayede bol nimetin içinde bulunma şansı yakalamış olurlar.
  • Öte yandan zihin açıcı bir etkisi de vardır. 21 günlük süre boyunca yemekten önce bu ismi okuyan kişinin zihni açılmış olur. Bu sayede eskisinden daha çok hafızaya sahip, anlayışı ince biri haline gelecektir.

Bir önceki yazımız olan El-Vehhab(c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri başlıklı makalemizde el-vehhab isminin anlamı ve el-vehhab isminin faziletleri hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/EL-REZZAK-e1515687326544.gifhttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/EL-REZZAK-e1515687326544-150x150.gifadminEsmalarEl-Rezzak Anlamı,El-Rezzak Faziletleri
Er-Rezzak(c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri Er-Rezzak ismi Yüce Allah’ın isimleri arasında on sekizinci sırada yer alandır. Er-Rezzak ismi kelime anlamı olarak bol rızık veren, bütün mahlukata rızkı dağıtan anlamını taşır. Yani yaratmış olduğu varlıkların maddi veya manevi olarak yaşamalarına neden olacak imkanları sağlaması olarak tanılamak doğru olacaktır. Er-Rezzak isminin zikir...