El-Vehhab(c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri

El-Vehhab ismi Yüce Allah’ın isimleri arasında on yedinci sırada yer alır. Sözlük anlamı olarak kelimeyi incelediğimizde karşılıksız şekilde ihsan veren, ikramları bol olan anlamlarını çıkarabiliriz. Bu ismin her esmada olduğu gibi faziletleri çok fazladır. Bu ismin hürmetine isteyene mevki, ilim ve hikmet dağıtılır. Tabi öncelikli olarak belirtilen zamanlarda ve adete göre okunması tavsiye edilmektedir. İsmin zikri 14 olurken, zikir saati zühre ve zikir günü cumadır.

El-Vahhab isminin Faziletleri

  • Geçim sıkıntısı yaşayan kişiler için çare olacak bir isim olma özelliği taşır. Özellikle sıkıntılı durumlarda bulunan kimselerin farz namazlarının ardından bu ismi 14 kez tekrar etmesi gerekir. Buna düzenli bir şekilde devam eden kişilerin geçimi daha ferah bir hale gelirken, bir daha bu tarz sorunlarla uğraşmak durumunda kalmazlar.
  • Rızık ve afiyet içinde okunması gereken isimler arasında bulunur. Bu açıdan zorluk yaşayan kişiler bir düzene bağlı olarak bu ismi okumaya devam ederse, etkilerini çok net bir şekilde görmeye başlayacaklardır. Bunun için yapmaları gereken şey sabah namazlarının ardından bu zikre sürekli olarak devam etmektir. 186 kez okunduktan sonra faydaları daha iyi bir şekilde görülebilir.
  • Duha namazının ardından secdeye giderken bu zikre devam eden kişilerin dünyada istedikleri mal ve servetler bu şekilde gerçek olacaktır. İstemedikleri kadar mala ve servete bu şekilde erişmiş olurlar.

Bir önceki yazımız olan El-Kahhar(c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri başlıklı makalemizde El-kahhar faziletleri ve El-kahhar isminin anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/EL-VEHHAB.gifhttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/EL-VEHHAB-150x150.gifadminEsmalarel-vehhab isminin anlamı,el-vehhab isminin faziletleri
El-Vehhab(c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri El-Vehhab ismi Yüce Allah’ın isimleri arasında on yedinci sırada yer alır. Sözlük anlamı olarak kelimeyi incelediğimizde karşılıksız şekilde ihsan veren, ikramları bol olan anlamlarını çıkarabiliriz. Bu ismin her esmada olduğu gibi faziletleri çok fazladır. Bu ismin hürmetine isteyene mevki, ilim ve hikmet dağıtılır. Tabi öncelikli...