El-Mümin ismi şerifi Allahü Teala’nın ism-i şerifleri arasında yedinci sıradadır. El-Mümin ismi kullarına verdiği sözde sadık olan, müminlerin kalplerinde iman nuru oluşturan ve onları her türlü korkudan kurtararak güvene ulaştıran anlamları taşır. Pek çok faydası bulunan bu ism-i şerif düzenli bir şekilde inançlı halde okunursa oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkaracak araçlardan biri olacaktır. Özellikle korkulardan emin olmak isteyen kişilerin yönelmesi gereken isimlerden biri olma özelliği taşır. Bu şekilde kişilerin esma-i şerif yardımıyla uzun zamandan beri korkuları süren konuların üstesinden gelebilmesi mümkün olacaktır.

El-Mümin isminin zikir sayısı 136 olurken, zikir günü ise Pazartesidir. Esmaları zikir günlerine bağlı olarak veya her gün okumak mümkündür.

El Mümin İsminin Faziletleri:

  • Bu ismi sürekli olarak okumaya devam eden kişilerin kalbi nurla dolar. Dünya ve ahirette istedikleri gibi tüm işleri rahat bir şekilde çözülmüş olur. Özellikle durumun bu şekilde olmasını isteyen kişiler sürekli olarak bu ism-i şerife yönelmeye devam etmelidir.
  • Aynı zamanda düşmanlara karşı etkili bir sonuç almak isteyen kimselerinde sığınması gereken zikirlerden biri olmuş durumdadır. Her gün bu zikri 136 defa tekrar etmek düşmanları etkisiz hale getirmeye ve onlardan kurtulmaya işarettir.
  • Özellikle sabah namazlarından hemen sonra El-Mümin ism-i şerifini 267 kez okumaya özen gösteren kişilerin içine düştüğü sıkıntılarda alınmış olur. Bu sayede eskiye nazaran daha huzurlu bir yapıya sahip olacaklardır.
  • Vesvese ve evhamdan şikayetçi olan kimseler içinde başvurulması gereken bir ism-i şerif olmuş durumdadır. Eğer kişiler uzun zamandan beri bir vesvese ve evham içinde olmaktan şikayetçi oluyorsa, o zaman bu ismi 137 kez bir bardak suya okuyarak üflemeli ve daha sonra bu suyu içmelidir. Bu sayede kişilerin kalbide nurla dolmuş olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Es-Selam (c.c) Manası ve Fazileti başlıklı makalemizde es selam manası ve Es Selam Zikri Faziletleri hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/EL-MÜ’MİN-c.c.jpghttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/EL-MÜ’MİN-c.c-150x150.jpgadminEsmalarel-Mümin isminin anlamı,El-Mümin isminin fazileti,El-Mümin Manası ve Fazileti
  El-Mümin ismi şerifi Allahü Teala’nın ism-i şerifleri arasında yedinci sıradadır. El-Mümin ismi kullarına verdiği sözde sadık olan, müminlerin kalplerinde iman nuru oluşturan ve onları her türlü korkudan kurtararak güvene ulaştıran anlamları taşır. Pek çok faydası bulunan bu ism-i şerif düzenli bir şekilde inançlı halde okunursa oldukça etkili sonuçlar ortaya...