El-Müheymin (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri

El Müheymin ismi şerifi Yüce Allah’ın isimleri arasında sekizinci sırada bulunur. Sözlük anlamı olarak himaye eden, koruyan ve gözeten anlamlarına gelir. Geniş anlamına baktığımızda ise, sonsuz merhametli ve bu merhametine bağlı olarak her daim kullarını koruyan anlamının olduğunu söyleyebiliriz. Bu ismi şerifi zikretmekle birlikte akıllarda yer edinen amaçların gerçeğe dönüşmesi biraz daha kolay bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

İsm-i şerifin zikir sayısı 145, zikir günü Perşembe, müşteri saati sabahın ilk ışıklarıdır. Bunun yanında haftanın her gününde okunması önerilen ismi şerifler arasında bulunur. Tabi en etkili olduğu zamanlar ise, sabahın erken saatleri, ikindi vaktinin sonrası ve akşam vakitleri olmaktadır. Bu saatlere dikkat ederek okumalara başlamak kişilerin daha iyi sonuçlar alabilmesine neden olabilir.

El Müheymin İsminin Faziletleri

  • Her gün boyunca güneşin doğmasından önce 145 kez ‘’Ya Müheymin celle celalühü’’ zikrini okumayı alışkanlık haline getiren kişilerin kalbi nurla dolar.
  • Aynı zamanda her gün boyunca yukarıdaki zikri okumaya devam eden kişiler, herkesin sevdiği bir kimse haline gelirken kötülüklerden korunmuş olur.
  • Karşı tarafın daha güvenilir bulduğu kimselerden olur. Bu sayede insanların kalbine güven vermiş olur. Bu sayede hem arkadaşları, hemde ailesi tarafından her daim daha güvenli bulunan kişilerden biri haline gelir.
  • Zorluk ve sıkıntı zamanlarında okunması tavsiye edilen ism-i şerifler arasında bulunmaktadır. Özellikle uzun zamandan beri bu tarz bir sıkıntının içinde bulunan kişilerin şifasının tam olarak bu duada olduğunu belirmek gerekir. Bu nedenle düzenli bir şekilde zikre devam edilmesi bu kişilere önerilen şeyler arasındadır.
  • Aynı zamanda manevi sırlar isteyen kişilerede önerilen ismi şerifler arasında bulunur. Bu şekilde kişiler bugüne kadar pekte bilmediği sırlara erişmiş olur.

Bir önceki yazımız olan El-Mümin (c.c) Manası ve Fazileti başlıklı makalemizde el-Mümin isminin anlamı, El-Mümin isminin fazileti ve El-Mümin Manası ve Fazileti hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/EL-MÜHEYMİN-e1514820990626.gifhttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/EL-MÜHEYMİN-e1514820990626-150x150.gifadminEsmalarEl Müheymin faziletleri,El Müheymin isminin anlamı
  El-Müheymin (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri El Müheymin ismi şerifi Yüce Allah’ın isimleri arasında sekizinci sırada bulunur. Sözlük anlamı olarak himaye eden, koruyan ve gözeten anlamlarına gelir. Geniş anlamına baktığımızda ise, sonsuz merhametli ve bu merhametine bağlı olarak her daim kullarını koruyan anlamının olduğunu söyleyebiliriz. Bu ismi şerifi zikretmekle birlikte...