El Kuddüs ism-i şerifi Allah’ın isimleri arasında beşinci sırada yer alan esmadır. El-Kuddüs kelime anlamı olarak hatasız ve kusursuz anlamlarına gelir. Aynı zamanda temiz, mukaddes ve hatalardan uzak anlamını taşımaktadır. Bunun yanında yaratmış olduğu varlıkları maddi ve manevi temizleyerek günahlardan arındıran anlamlarını da taşır.

İsm-i şerifin ebced değeri 170 olurken, zikir saati müşteri, zikir günü ise perşembedir.

El-Kuddüs Faziletleri

Her esmada olduğu gibi El-Kuddüs ism-i şerifide düzenli bir şekilde inançla okunursa sonuçları şaşırtıcı derecede güçlü olacak esmalar arasındadır. Belirtilen ebced değerine göre bunun okunması gerekirken bu sayede türlü sıkıntıların içinden kurtulabilirsiniz.

  • Eğer kişi kötü huylarından şikayetçi bir kimseyse, bu esmaya yönelerek şikayetçi olduğu tüm huyları bu şekilde yenmeyi başarabilir. Böylelikle kalbi temizlenen kişilerin sıkıntılarıda tamamen üstünden kalkmış olacaktır.
  • Bu esma-i şerifi okumaya devam eden kimsenin sırları açığa çıkmaz. Sürekli olarak adından övgüyle söz ettirmeye devam edecektir.
  • Mübarek Cuma günleri okumaya önem vermek daha iyi olacaktır. Zira bugünlerde etkilerini daha iyi bir şekilde görmeye başlayabilirsiniz. Eğer nazar, kıskançlık, evham, korku gibi rahatsız edici şeylerden şikayetçi oluyorsanız, şifanızın bu esmada olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu sorunlar uzun zamandan beri hayatınızı altüst eden durumlardan biri olduysa her gün boyunca 170 kez Ya-Kuddüs esmasını zikretmeniz iyi olacaktır.
  • Düzenli olarak bu esmaya devam eden kişilerin manevi olarak temizlenmesi mümkün olur. Özellikle büyük günahlara karışan kimselerin bu şifalı esma sayesinde bu dertlerden kurtularak tamamen bambaşka biri olacağını belirtmek gerekir.
  • Hastalık için şifa verici esmalar arasında olan El-Kuddüs bu konudan da oldukça tesirli sonuçlar görmenize neden olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Melik (c.c) Manası ve Zikrinin Faziletleri başlıklı makalemizde el-Melik fazileti ve el-Melik faziletleri hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/El-Kuddus-c.c-e1514551691349.jpghttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/El-Kuddus-c.c-e1514551691349-150x150.jpgadminEsmalarEl Kuddüs faziletleri,El-Kuddus anlamı,esmaül hüsna
  El Kuddüs ism-i şerifi Allah’ın isimleri arasında beşinci sırada yer alan esmadır. El-Kuddüs kelime anlamı olarak hatasız ve kusursuz anlamlarına gelir. Aynı zamanda temiz, mukaddes ve hatalardan uzak anlamını taşımaktadır. Bunun yanında yaratmış olduğu varlıkları maddi ve manevi temizleyerek günahlardan arındıran anlamlarını da taşır. İsm-i şerifin ebced değeri 170 olurken,...