El-Kahhar(c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri

El-Kahhar (c.c) ismi Allahü Tealanın ismi şerifleri arasında on altıncı sırada yer alan esmadır. Kelime anlamı olarak mutlak galip ve her an kahredici güçte olan anlamlarına gelmektedir. Öte yandan var olduğu gücünün benzeri veya yakınında herhangi bir güç olmadığınıda bir kanıttır. Zira zalimleri kahretme ve mazlumların haklarını geri almak konusunda bu isim ön plana çıkar.

El-Kahhar isminin zikir sayısı 306, zikir saati Merih ve zikir günü salıdır.

El-Kahhar İsminin Faziletleri

  • Bu ismi şerifi gecenin bir yarısında okuyan kişiler, düşmanlarına karşı güçlü bir konuma gelirler. Aynı zamanda mazlumlar haklarını alabilmek için bu ismi şerife yönelmeleri önemli bir konu olacaktır.
  • Bu ismin her daim düzenli ve arttırılarak okunmaya devam etmesi, bu alanda alınan sonuçların biraz daha iyi olmasına neden olur. Etkilerini tam olarak görebilmek için büyük bir inançla okunması tavsiye edilir.
  • El-Kahhar ismi çok etkili olduğundan dolayı, okumalar sırasında oldukça dikkatli olmak gerekir. Zira yalnızca haksızlık gibi durumlarda okunması önerilmektedir. Eğer okuyan kişininde haksız olduğu durumlar varsa, bu tarz şeyler için esmaya başlanmamalıdır. Zira esma iki tarafıda keskin bir kılıç olarak yorumlanır. Yani her iki taraf içinde zararlarını çok tesirli bir şekilde görebilmek mümkün olacaktır.
  • Her türlü alanda büyük bir etkisinin ortaya çıkacağını söylememiz gerekir. Zira bir avukat bu ismi okuduktan sonra haklı olduğu davayı kazanırken, aynı zamanda bir pehlivanında galip olarak ayrılması mümkün olacaktır.
  • Zayıf olanların güçlü olanlara karşı güç kazanacağı bir ism-i şerif olarak ön plana çıkar. Özellikle sürekli olarak eşinden şiddet gören kadınlar bu duaya yöneldiğinde bundan sonraki zamanlarda eşinin bu kötü muamelesi devam etmeyecektir.

Bir önceki yazımız olan El-Gaffar (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri başlıklı makalemizde El-gaffar faziletleri ve El-Gaffar isminin anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/KAHHAR.jpghttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/KAHHAR-150x150.jpgadminEsmalarEl-kahhar faziletleri,El-kahhar isminin anlamı
El-Kahhar(c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri El-Kahhar (c.c) ismi Allahü Tealanın ismi şerifleri arasında on altıncı sırada yer alan esmadır. Kelime anlamı olarak mutlak galip ve her an kahredici güçte olan anlamlarına gelmektedir. Öte yandan var olduğu gücünün benzeri veya yakınında herhangi bir güç olmadığınıda bir kanıttır. Zira zalimleri kahretme ve...