El-Kabıd (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri

El-Kabıd ismi Allahü Tealanın isimleri arasında 21. Sırada yer alır. Kelime anlamı olarak dilediği kişiyi maddi veya manevi olarak sıkan daraltan anlamlarını taşır. İsmin ebced değeri 903 olurken, zikir saati Müşteri ve zikir günü Perşembedir.

El-Kabid İsminin Faziletleri

Belli bir düzene ve sayıya göre hareket eden kişilerin bu esmanın pek çok etkisini görmesi mümkün olacaktır. Özellikle inançlı bir şekilde okunması kişiye pek çok fayda sağlar.

  • Belirttiğimiz saate ve usulüne göre bu esmayı uygulamayı devam eden kişilerin kısa yoldan amaçladıkları şeylere ulaşması mümkün bir hale gelebilir. Eğer istenilen şey uygun görünüyorsa bu mübarek isim tecellisini hızlı bir şekilde göstermeye başlayabilir.
  • Özellikle Perşembe günlerinde ve her gün olmak üzere bu esmaya yönelen kişilerin bu duanın güçlü etkilerini görmeye başlayacaklardır. Kendilerine dost arayan kişilerin mutlaka yönelmesi gereken isimlerden biri durumdadır. Buna düzenli bir şekilde devam eden kişiler tıpkı istedikleri gibi çok fazla arkadaşa ulaşmış olabilir.
  • Zalim kişiye karşı okunacak en etkili dualardan biri olarak gösterilir. Özellikle bu kişinin uzun zamandan beri zalimliğinden çekiliyorsa ve haksızlık gören kişi tamamen haklı bir haldeyse bu esmanın karşılığını almaya başlayabilir. Bunun için düzenli bir şekilde ismin zikredilmesi gerekli olacaktır.
  • Dört gün boyunca 903 kez bunu okuyan kişi bu şekilde düşmanların şerrinden de kurtulmuş olur.

Bir önceki yazımız olan El-Alim (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri başlıklı makalemizde EL-ALîM faziletleri ve EL-ALîM isminin anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/El-Kabid-1.jpghttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/El-Kabid-1-150x150.jpgadminEsmalarel-kabid faziletleri,el-kabid isminin anlamı
El-Kabıd (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri El-Kabıd ismi Allahü Tealanın isimleri arasında 21. Sırada yer alır. Kelime anlamı olarak dilediği kişiyi maddi veya manevi olarak sıkan daraltan anlamlarını taşır. İsmin ebced değeri 903 olurken, zikir saati Müşteri ve zikir günü Perşembedir. El-Kabid İsminin Faziletleri Belli bir düzene ve sayıya göre hareket eden...