El-Halık (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri

El-Halık ism-i şerifi Yüce Allah’ın isimleri arasında 12.sırada bulunandır. El-Halık esması kelime anlamı olarak herşeyi yoktan var eden anlamına gelir. Aynı zamanda bu zamanda kadar yaşamış ve yaşayacak her türlü varlığı oluşturan, yaşadığı sürece başından geçen olayları meydana getiren anlamınada gelmektedir.

El-Halık ismi şerifinin ebced değeri 731 olurken, zikir saati Güneş, zikir günü Pazardır.

El-Halık (c.c) İsminin Faziletleri

  • Bir haftalık süre boyunca her gün 100 defa Ya Halık ismi şerifini okuyan kimse, kendine gelecek her türlü belalara engel olmuş olur. Bu sayede bundan sonra başına gelebilecek her türlü olumsuz durumuda bu şekilde engeller.
  • Seher vaktinde bu ismi bol bol zikreden kişilerin kalbi nurlanır. Aynı zamanda hikmet sahibi olmalarıda bu isim sayesinde daha kolay bir hale gelir.
  • Bunun yanında şifa veren esmalar arasında yer alan bir ismi şeriftir. Bunu düzenli olarak okuyan ve güvenen insanların içinde bulunduğu hastalık durumları çözülebilir. Özellikle iyileşmesi pekte mümkün görünmeyen hastalıklar için bile bu ismi şerifin şifa verici bir tarafının olduğu belirtilmektedir.
  • Bu ismi sürekli olarak her gece boyunca okumaya devam eden kişilerin içi ve dışı nuranileşir. Bunun yanında günlük hayatın sıkıntılarıda bu kişilerden alınmış olacaktır. Uzun zamandan beri içinde bulunan sıkıntı ve keder hali bile bu esmadan sonra bir çözüme bağlanmış olur. Tabi bu sonuçların elde edilebilmesi için, her zaman belirttiğimiz gibi doğru bir inançla okunması gerekecektir.
  • Aynı zamanda uzun zamandan beri bir isteğe sahip olan kişilerin bu ismi şerifin yardımıyla bu durumdan kurtulabilmesi mümkün bir hale gelebilir. Bunun için yapılması gereken şey, abdestli bir halde 515 kez bu ismi şerifi okumaktır.

Bir önceki yazımız olan El-Mütekebbir (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri başlıklı makalemizde el-mütekebbir faziletleri ve el-mütekebbir isminin anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/EL-HÂLIK-e1515155591401.gifhttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/EL-HÂLIK-e1515155591401-150x150.gifadminEsmalarEl-Halık faziletleri,El-Halık isminin anlamı
  El-Halık (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri El-Halık ism-i şerifi Yüce Allah’ın isimleri arasında 12.sırada bulunandır. El-Halık esması kelime anlamı olarak herşeyi yoktan var eden anlamına gelir. Aynı zamanda bu zamanda kadar yaşamış ve yaşayacak her türlü varlığı oluşturan, yaşadığı sürece başından geçen olayları meydana getiren anlamınada gelmektedir. El-Halık ismi şerifinin ebced...