El Hafid (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri

El-Hafid ismi Yüce Allah’ın ismi şerifleri arasında yirmi üçüncü sırada yer alandır. Kelime anlamı olarak zalimleri ve zorbaları değersiz kılan ve hakir gösteren manasına gelir. Geniş anlamına bakılırsa Yüce Allah’ın zulümden hiç hoşlanmadığı ve mahlukata yapılan haksızlıkları karşılıksız bırakmayacağı anlamlarını çıkarabiliriz. Özellikle zulmedenlere sürekli olarak haksızlık yapanlara karşılık olarak bu konuda herhangi bir süre tanındıktan sonra bu ismin tecelli etmesi söz konusu olur. Bu tarz haksızlıkları gördükten sonra yapan kişiyi kıskıvrak yakalayarak gereksiz yere zulmetmiş olduğu masum yaratıkların önünde rezil eder.

Bu isim zikir sayısı 1481 olurken, zikir saati güneş ve günü ise Pazardır.

El Hafid İsminin Faziletleri  • Bu ismin düşmana 1481 kere okutulmasından sonra düşmanın başına çeşitli felaketlerin gelmesi söz konusu olur. Bu şekilde düşmanın sıkıntılardan başını kaldırması söz konusu olmaz. Öte yandan malı ve ırzıda bununla birlikte heba olur.
  • Bu ismi doğru ve iyi bir inanca bağlı olarak okumak önemli etkilerinin görülmesine neden olacaktır. Özellikle bu tarz zamanlarda dileklerin yerine geleceğine dair bir inanç vardır.
  • Üç gün boyunca bu ismi belirtilen düzene göre, dördündü gün ise 70 bin kere zikir eden kişiler istedikleri savaşta galip olur.
  • Bir dileği olan kişilerin yönelmesi gereken ismi şerifler arasında bulunur. Özellikle 500 kez boyunca bu ismi okumaya devam eden kişilerin dileklerinin yerine getirilebileceği buyurulmuştur.

Bir önceki yazımız olan El-Basıt (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri başlıklı makalemizde El-Basıt faziletleri ve El-Basıt isminin anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/El-Hafid-700x560-e1516018747517.jpghttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/El-Hafid-700x560-e1516018747517-150x150.jpgadminEsmalarEl Hafid (c.c) İsminin Anlamı,El Hafid (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri
El Hafid (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri El-Hafid ismi Yüce Allah’ın ismi şerifleri arasında yirmi üçüncü sırada yer alandır. Kelime anlamı olarak zalimleri ve zorbaları değersiz kılan ve hakir gösteren manasına gelir. Geniş anlamına bakılırsa Yüce Allah’ın zulümden hiç hoşlanmadığı ve mahlukata yapılan haksızlıkları karşılıksız bırakmayacağı anlamlarını çıkarabiliriz. Özellikle zulmedenlere...