El-Fettah (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri

El-Fettah ismi Allahü Tealanın isimleri arasında on dokuzuncu sırada yer alandır. El-Fettah ismi sözlük anlamı olarak her türlü zorluğu çözen, maddi veya manevi olarak tüm kapıların açılmasını sağlayan anlamları taşır. Geniş anlamına baktığımızda her konuda hikmet sahibi ve zaferlerin elde edilmesini sağlayan anlamlarını çıkarabiliriz. İsmin zikir adeti 489 olurken, zikir saati Utarit ve günü Çarşamba olmaktadır. El-Fettah ismi bazı düzene bağlı olarak okunmaya devam edildiğinde, okuyan kişiye pek çok faydasının olacağı aşikar bir isimdir.

El-Fettah İsminin Faziletleri

  • Yukarıda belirtilen zikir saatlerine uyarak bu esmaya yönelen kişilerin gözlerinde bulunan manevi perde kalkmış olur. Kendisine hiçbir canlının bu saatten sonra zarar vereceği düşünülemez. Bu ismin hürmetine Yüce Allah o kimse için gaybın hazinelerini açmış olur.
  • Bu ismin hürmetine Allahü Teala’dan herhangi bir istekte bulunan kişilerin istemiş olduklarının geri çevrilmeyeceği düşünülür. Özellikle dünyevi konularda istekleri yerine gelirken maddi kapılarında kendisine açılması sağlanacaktır.
  • Özellikle namaz zamanlarında bu isme yönelmek önemli bir konu olarak karşımıza çıkar. Sabah namazlarının hemen ardından bu zikri 15 kere tekrar etmek kişilerin rızkının bollaşmasına neden olacaktır. Bu şekilde var olan işlerinde iyi sonuçlar elde ederken bu şekilde zorlu işlerinde üstesinden kalkmış olur.
  • Öte yandan bol ve bereketli işlere sahip olabilmek adınada okunması gereken isimler arasında yer alır.

Bir önceki yazımız olan Er-Rezzak(c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri başlıklı makalemizde El-Rezzak Anlamı ve El-Rezzak Faziletleri hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/el-fettah.jpghttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/el-fettah-150x150.jpgadminEsmalarel-fettah isminin anlamı,el-fettah isminin faziletleri
El-Fettah (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri El-Fettah ismi Allahü Tealanın isimleri arasında on dokuzuncu sırada yer alandır. El-Fettah ismi sözlük anlamı olarak her türlü zorluğu çözen, maddi veya manevi olarak tüm kapıların açılmasını sağlayan anlamları taşır. Geniş anlamına baktığımızda her konuda hikmet sahibi ve zaferlerin elde edilmesini sağlayan anlamlarını çıkarabiliriz....