El-Basıt (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri

El-Basıt ismi şerifi Yüce Allah’ın isimleri arasında yirmi ikinci sırada yer alandır. El-Basit ismi kelime anlamı olarak darlık zamanlarını genişleterek yayan açan anlamını taşır. Kullarının her türlü ihtiyaçlarını vererek bütün işlerini yoluna koyan ve bu şekilde ruhlarına genişlik veren anlamlarına da gelmektedir.

El Basıt isminin zikir sayısı 72 olurken, zikir saati Zühre ve günü ise Cuma günüdür. Usulüne uygun olarak okunmaya başladığında kısa sürede etkilerinin görülebileceği isimler arasında bulunur.

El Basit İsminin Faziletleri

  • Belirtilen miktarlara göre bu ismi şerifi okumaya devam eden kişiler dünyanın sıkıntısından kurtularak bu şekilde bolluğa ve rızka sahip olmuş olur. Tabi bunun için yapılması gereken şey sabah namazından hemen sonra 72 defa okunmaya başlanmasıdır.
  • Her gün belirtilen sayıda bu ismi şerifi okumaya devam eden kişiler, herkesin sevdiği ve saydığı bir insan haline gelir. Aynı zamanda kapalı olan tüm kapıların bu isim hürmetine açılması mümkün bir hale gelebilir.
  • Öte yandan ruhsal sıkıntılarada deva olan bir isim olma özelliği taşır. Bu şekilde daralan ruhu bu ismi şerifle açabilmek mümkün olacaktır.
  • Kuşluk namazının hemen ardından 10 kere bu ismi zikreden kişilerin ilmi ve şerefi artmış olur. Kıbleye doğru bu ismi 71 kez okumaya özen gösteren kişilerin ise dünya sıkıntısı ve maddi imkansızlıklar çekmesine bundan sonra izin verilmeyecektir.

Bir önceki yazımız olan El-Kabıd (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri başlıklı makalemizde el-kabid faziletleri ve el-kabid isminin anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/EL-BASIT.gifhttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/EL-BASIT-150x150.gifadminEsmalarEl-Basıt faziletleri,El-Basıt isminin anlamı
El-Basıt (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri El-Basıt ismi şerifi Yüce Allah’ın isimleri arasında yirmi ikinci sırada yer alandır. El-Basit ismi kelime anlamı olarak darlık zamanlarını genişleterek yayan açan anlamını taşır. Kullarının her türlü ihtiyaçlarını vererek bütün işlerini yoluna koyan ve bu şekilde ruhlarına genişlik veren anlamlarına da gelmektedir. El Basıt isminin...