El-Bari (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri

El-Bari ismi Allahü Teala’nın ismi şerifleri arasında on üçüncü sırada yer alan bir ismi şeriftir. Bu ismin anlamı ise yoktan var eden, örneksiz şekilde yaratan ve birbiriyle uyumlu bir hale getiren demektir. Öte yandan burada ahenk uyumundan da bahsetmek doğru olur.

Bu ismin ebced değeri 213 adet, zikir günü Güneş ve günü Pazar günüdür.

El-Bari İsminin Faziletleri

Her ismi şerifte olduğu gibi bu isminde pek çok faydasının bulunduğunu belirtmek gerekir. Özellikle bu isme gerçekten inançlı bir şekilde başlayan kişiler bu etkileri çok net bir şekilde görmeye başlarlar. Ama dediğimiz gibi ilk olarak yüksek bir inançla bunlara başlaması daha fazla fayda almanıza neden olacaktır.

  • Bu isme düzenli olarak devam eden kişiler, başkalarının belkide bu zamana kadar çok zorlanacağı konuların üstesinden gelmeyi başaracaklardır. Bu sayede imkansız olarak görülen tüm konuları büyük bir kolaylıkla halletme şansı yakalarlar.
  • Düşmanlara karşıda oldukça etkili sonuçlar verecek ismi şerifler arasındadır. Bu sayede düşmanlar etkisiz hale getirilirken kişinin gücüne güç katması sağlanır.
  • Bu isme günlük olarak en az 100 kez okumayı alışkanlık hale getiren kişilerin ruhen ve vücut olarak daha sağlıklı olacağını belirtmek gerekir. Özellikle vefk haline getirerek üstte bulundurmak büyük fayda alınmasına neden olacaktır.
  • Başı ağrıyan kişilerinde yönelmesi gereken ismi şeriflerden biri durumundadır. Bu sayede herhangi bir baş ağrısından kesinlikle eser kalmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan El-Halık (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri başlıklı makalemizde El-Halık faziletleri ve El-Halık isminin anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/el-bari.jpghttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/el-bari-150x150.jpgadminEsmalarel-bari faziletleri,el-bari isminin faziletleri
El-Bari (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri El-Bari ismi Allahü Teala’nın ismi şerifleri arasında on üçüncü sırada yer alan bir ismi şeriftir. Bu ismin anlamı ise yoktan var eden, örneksiz şekilde yaratan ve birbiriyle uyumlu bir hale getiren demektir. Öte yandan burada ahenk uyumundan da bahsetmek doğru olur. Bu ismin ebced değeri...