El Aziz ismi Allahü Teala’nın ism-i şerifleri arasında dokuzuncu sırada yer alandır. El Aziz kelimesi sözlük anlamı olarak her zaman galip gelen, sonsuz izzet sahibi, mağlup edilmesi mümkün olmayan galip gibi anlamlara gelmektedir. Bunun yanında çok nurlu, nadir, dost gibi bazı yan anlamlarıda bulunur.

El Aziz esmasının günlük zikir sayısı 94, zikir saati merih ve Salı günüdür. Her esma-i şerifte olduğu gibi bu isminde bazı şifalı taraflarının olduğunu belirtmek gerekiyor. Özellikle devamlı olarak bu ismi şerifi zikretmeye özen gösteren kişilerin bu sırlara ulaşabileceği ve isteklerinin yerine geleceği belirtilen şeyler arasında bulunuyor.

El Aziz (c.c) İsminin Faziletleri

  • Bu ismi her daim okumaya özen gösteren kişiler özellikle herkesin yanında kabul gören kişiler arasına giriş yapacaktır. Her daim bu kişilerin arasında ismi şerifin faydasını çok rahat bir şekilde hissetmeye başlarlar.
  • Özellikle insanları etkisi altına almak isteyen kişilerin yönelmesi gereken dualar arasında bulunmaktadır. Özellikle günde beş vakitlik namazın hemen ardından 94 kez okunursa, bu kişilerin arasında liderlik yapan kişi haline gelebilir.
  • Bu ismi her gün okumaya özen gösteren kişiler aynı zamanda sözü üstün bulunacak kişiler arasına girer. Sohbetini daha etkili bir hale getirmek isteyen kişilerin bu nedenle mutlaka yönelmesi gereken isimler arasında bulunur.
  • Aynı zamanda düşmanlara karşıda okunması tavsiye edilen ismi şerifler arasında bulunur. Bu sayede kişiler uzun zamandan beri sıkıntısı devam eden düşman konularında daha çok ön plana çıkarak, bu tarz insanların etkilerinden kurtulmayı başarabilirler.
  • Bunun yanında esmanın zenginlik ve bolluk gibi etkilerininde bulunduğunu belirtmek gerekiyor. Bunu elde edebilmek için hergün sabah namazından sonra 40 kez okumaya gayret göstermelidir.

Bir önceki yazımız olan El Müheymin (c.c) Manası ve Faziletleri başlıklı makalemizde El Müheymin faziletleri ve El Müheymin isminin anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/EL-AZİZ.gifhttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/EL-AZİZ-150x150.gifadminEsmalarEl Aziz anlamı,El Aziz faziletleri
El Aziz ismi Allahü Teala’nın ism-i şerifleri arasında dokuzuncu sırada yer alandır. El Aziz kelimesi sözlük anlamı olarak her zaman galip gelen, sonsuz izzet sahibi, mağlup edilmesi mümkün olmayan galip gibi anlamlara gelmektedir. Bunun yanında çok nurlu, nadir, dost gibi bazı yan anlamlarıda bulunur. El Aziz esmasının günlük zikir sayısı...