El-Alim (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri

El Alim ismi Yüce Allah’ın isimleri arasında yirminci sırada yer alandır. El Alim ismi kelime anlamı olarak herşeyin anlamını tam olarak bilen anlamını taşır. Yani canlı veya ölü, büyük veya küçük, gizli veya açık, dile getirilmiş veya saklanmış her türlü şeyi tam olarak bilen anlamına gelmektedir. Yani hiçbir şeyin gizlenemeyeceği ve onun için herşeyin açık olduğu olarak açıklamak doğru olacaktır. Bu ismin zikir adedi 150 olurken, zikir saati müşteri ve zikir günü Perşembe olmaktadır. Özellikle bu ismin zikir zamanları için en uygun olan tarihler ise; müşteri saati olan Perşembe günleri sabahın erken saatleri, ikindinin sonrası vakitleri ve gecenin yarısı zamanlarıdır.

El Alim İsminin Faziletleri

  • Bu ismin belirtildiği üzere zikrine devam eden kişilerin kalplerinde yer etmiş tüm isteklerin gerçekleşmesi mümkün olabilir. Tabi öncelikle inançlı bir şekilde buna devam etmek tavsiye edilmektedir.
  • Bu isme düzenli olarak devam eden kişilerin öğrenmek istedikleri her konu onlara açılmış olacaktır. Özellikle düşman ve dost arasında neleri bilmek istiyorsa bu ismi şerifin yardımıyla bunları öğrenmeye başlayabilirler.
  • Bunun yanında ismin her daim büyüleme özelliğinin olduğunu belirtmek gerekiyor. Yani özellikle birilerini etkisi altına almak isteyen kişilerin her daim yönelmesi gereken konular arasında bulunmaktadır. Buna düzenli bir şekilde devam eden kişiler pek çok insanın üzerinde hakimiyet kurabilir.
  • Her gün 150 kez okumaya gayret gösteren kişiler istedikleri türden bir ilime sahip olurlar. Özellikle bu şekilde kendileri için pek çok bilginin aralanması mümkün olacaktır. Öte yandan üzerlerinde bulunan şüphelerinde ortadan kalkacağını belirtmek gerekir. Bu nedenle zikrin okunma sayısına ve okunma gününe gayret göstererek devamlı olarak okumak iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan El-Fettah (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri başlıklı makalemizde el-fettah isminin anlamı ve el-fettah isminin faziletleri hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/EL-ALîM-e1515863232459.gifhttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/EL-ALîM-e1515863232459-150x150.gifadminEsmalarEL-ALîM faziletleri,EL-ALîM isminin anlamı
El-Alim (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri El Alim ismi Yüce Allah’ın isimleri arasında yirminci sırada yer alandır. El Alim ismi kelime anlamı olarak herşeyin anlamını tam olarak bilen anlamını taşır. Yani canlı veya ölü, büyük veya küçük, gizli veya açık, dile getirilmiş veya saklanmış her türlü şeyi tam olarak bilen...