Bu yazımızda cinlerle ilgili uzun zamandan beri anlatılan ve kesin olarak yaşanmış olduğu söylenilen bazı hikayeleri derledik.

Siyah at

Bir köyde yaşayan adamın siyah bir atı varmış. Atını çok sever sürekli olarak onunla ilgilenmeye devam edermiş. Her sabah atını ahırdan çıkaran adam onu yıkar bakımını yapar, daha sonrada günlük işlere beraber çıkarlarmış. Günlük işlerini bitirdikten hemen sonra yine aynı şekilde onunla ilgilenir yeniden yıkar ve bakımını yaparmış. Adam bunu bir alışkanlık haline getirmiş. Çok sevdiği atıyla bu şekilde ilgileniyor ve her daim temiz olmasına özen gösteriyormuş. Tabi günlerden yine birgün adam sabah vaktinde atını yıkamak için hareket ettiğinde karşısına çıkan duruma oldukça şaşırdı. Çünkü atı çok yorgun görünüyormuş ve saçlarıda örülmüş. Bunun sebebini araştırsada ne olduğunu tam olarak çözememiş. Bir gün bu durumu bir alime anlattığında ise, bunun aslında bir cinni işi olduğunu anlamış. Ahırlarda yaşayan cinniler bu tarz şeyleri çok sık bir şekilde yaparmış.

Köpek Kılığına Girmiş Cin

Mardin’de yaşamakta olan bir adam varmış. Bu adam yalnızlığını yalnızca siyah bir köpekle paylaşıyormuş. Son derece sıradan bir hayata sahip olan adamın daha sonradan başına gelenler hayatını resmen alt üst etmiş. Çünkü köpek gece olduğunda sahibinin yanından ayrılıyor ve ortadan kayboluyordu. Bu böyle uzun zaman boyunca devam etmiş. Birgün adam köpeğin nereye gittiğini öğrenmek üzere onu takip etmeye karar vermiş. Köpek gecenin köründe keçilerle biraraya gelip sonra ortadan kayboluyormuş. Sabahın ilk ışıklarında da yalnızca köpek geri dönüyormuş. Sahibi her gece bu olayın bu şekilde devam ettiğini görmüş. Günlerden birgün köpek sahibi tarafından takip edildiğini fark etmiş. O sırada ortadan kaybolan siyah köpek bir daha hiçbir yerde görülmemiş. Etraftan anlatılanlara göre ise, bu köpek ve keçiler aslında birer cinniymiş.

Bir önceki yazımız olan Mezarlıkta Ağlayan Kadın başlıklı makalemizde cin hikayeleri ve Mezarlıkta Ağlayan Kadın hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/Tumblr_m4gyjqiqWX1r5kn3jo1_500-e1514748787836.pnghttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/Tumblr_m4gyjqiqWX1r5kn3jo1_500-e1514748787836-150x150.pngadminCin Hikayelericin hikayeleri
Bu yazımızda cinlerle ilgili uzun zamandan beri anlatılan ve kesin olarak yaşanmış olduğu söylenilen bazı hikayeleri derledik. Siyah at Bir köyde yaşayan adamın siyah bir atı varmış. Atını çok sever sürekli olarak onunla ilgilenmeye devam edermiş. Her sabah atını ahırdan çıkaran adam onu yıkar bakımını yapar, daha sonrada günlük işlere beraber...