Cesaret Arttırıcı Dua

Cesaret duası, hayatın gerektirdiği zorluklar karşısında artık cesaretini yitirmiş ve eskisi gibi olmayan kişilerin yönelmesi gereken faydalı dualardan biridir. Bu duayı okuyarak kişilerin maddi ve manevi anlamda herşeyin beklentileri gibi olması sağlanabilir. Özellikle kötü niyetli kişiler yüzünden zor zamanlar yaşamış, uzunca bir süre sıkıntı çekmiş, manevi olarak çok zor durumlarda kalmış kişiler için ısrarla okunması tavsiye edilen dualardan biridir.

Duayı okumadan önce bir abdest alarak sessiz bir ortama geçin. Kıbleye doğru yerinizi alarak 21 defa besmele-i şerifi okuyun. Hemen ardından 7 ihlas, 3 ayetel kürsi, 21 defa Ya Aziz, 21 defa Ya Şafi, 21 defa Ya Cami isimlerini zikredin. Bu duaları tamamladıktan sonra aşağıdaki dualarıda Türkçe olarak okuyarak duayı bitirmeniz gerekiyor.

Okunması Gereken Dua

Niyet – “Bismillahirrahmanirrahîm. Besmelenin hatırı için ve okuyacağım esmaların ve surelerin hatırı için bana (veya Mehmet’e) güç ve cesaret ver. Yapacağım duayı kabul ederek yüce katından bize sonsuz destek ver. Âmin.” 1 – “Allah’ım, Rahmân ve Rahîm esmalarının muazzam feyzi ve muhteşem bereketi hatırına, cesareti ve korkusuzluğu bize yoldaş eyle. Allah’ım, cesaretin ve özgüvenin en görkemli halini kalbimize nakşeyle ve bizi cesaret abidesi haline getir. Âmin.” 2 – “Allah’ım, senin varlığının ve birliğinin azametine ve senin Samed isminin bereketine istinat ederek, senden katıksız bir cesaret ve kendinden emin bir korkusuzluk talep ve niyaz ediyorum. Âmin.” 3 – “Allah’ım, cesur kullarına bahşettiğin deryalar kadar geniş ve dağlar kadar ulvi cesaretin yüceliğine bizi de dahil et. Allah’ım, gözü pek kullarının yüreğine kazıdığın korkusuzluk, ömür boyunca bizi de eşlik etsin ve bizim de yolumuzu aydınlatsın. Allah’ım, herhangi bir işe başlarken kalbimizi kaplayan korkuyu ve tedirginliği kalbimizden kaldır ve bize onurlu bir duruş nasip et. Âmin.”

4 – “Ey izzetin ve azametin tek hakimi olan Azîz Allah’ım, senin izzet ve azamet verdiğin kul, cesaretin ve korkusuzluğun simgesi haline gelir. Ne olur, bizi de izzetin ve azametin ile cesaretin simgesi haline getir. Âmin.” 5 – “Allah’ım, sen sadece hastalara ve dertlilere şifa vermezsin, zira senin şifa hazinen o kadar geniş ve sonsuz ki çekingen ve utangaç kullarına da şifa vererek onları korkusuzluk deryasına salarsın. Ne olur, bize de şifa kaynağın ile cesaret iksiri içir ve bizi korkusuzluğun sembolü kıl. Âmin.” 6 – “Ya Câmi, sen bir yürekte zıtlıkları cem eden (birleştiren) yegâne kudret sahibi ve gönüllere ferahlık ve izzet veren tek güçsün. İzzetine ve gücüne iltica edip senden ferahlık ve güven duygusu niyaz ediyor, yüreğimize cesaretin nakşolması için senin dergahına yöneliyoruz. Ne olur, bu yönelişe cevap ver. Âmin.”

Bir önceki yazımız olan Nazara Karşı Okunacak Dualar başlıklı makalemizde nazara karşı okunacak dualar ve Nazardan Korunmak İçin Okunacak Dualar hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/dua-1024x681.jpghttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/dua-150x150.jpgadminTılsımlı Dualarcesaret arttırıcı dua,cesaret arttırma duası,cesaret duası
  Cesaret Arttırıcı Dua Cesaret duası, hayatın gerektirdiği zorluklar karşısında artık cesaretini yitirmiş ve eskisi gibi olmayan kişilerin yönelmesi gereken faydalı dualardan biridir. Bu duayı okuyarak kişilerin maddi ve manevi anlamda herşeyin beklentileri gibi olması sağlanabilir. Özellikle kötü niyetli kişiler yüzünden zor zamanlar yaşamış, uzunca bir süre sıkıntı çekmiş, manevi olarak...