Evimizdeki bereketin ve bolluğun artması için dualara yönelmek, kısa süre sonra amaca ulaşmayı sağlayacak işlerden biri olacaktır. Özellikle bu alanda oldukça etkili olan ve hızlı sonuç gösteren pek çok duanın olduğunu belirtmek gerekiyor. Aşağıdaki duayı okumaya devam eden kişiler, eğer fakirse bu duayı okuduktan sonra fakirlikten kurtulabilir. Aynı zamanda korktuğu tüm konulardan da emin olmuş olur. Peygamberimiz tarafından da ihsan verici bir dua olarak gösterilmiş ve kolay cennete ulaştıracak amellerden biri olarak belirtilmiştir.

Leyl Suresi:

Bismi’llâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm
1. Velleyli iza yağşa.
2. Vennehari iza tecella.
3. Ve ma halekazzekere vel’ünsa.
4. İnne sa’yeküm leşetta.
5. Feemma men a’ta vetteka.
6. Ve saddeka bilhusna.
7. Fesenüyessirühu lilyüsra.
8. Ve emma men bahıle vestağna.
9. Ve kezzebe bilhusna.
10. Fesenüyessirühu lil’usra.
11. Ve ma yuğniy ‘anhü malühu iza teredda.
12. İnne ‘aleyna lelhüda.
13. Ve inne lena lel’ahırete vel’ula.
14. Feenzertüküm naren telezza.
15. La yaslaha illel’eşka
16. Elleziy kezzebe ve tevella.
17. Ve seyücennebühel’etka.
18. Elleziy yü’tiy malehu yetezekka.
19. Ve ma liehadin ‘ındehu min nı’metin tücza.
20. İllebtiğae vechi rabbihil’a’la.
21. Ve lesevfe yerda.

Leyl suresi meali :

Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla
1. (Ortalığı) bürüdüğü zaman geceye andolsun,
2. Açılıp aydınlandığı zaman gündüze andolsun,
3. Erkeği ve dişiyi yaratana andolsun ki,
4. Şüphesiz sizin çabalarınız elbette çeşit çeşittir.
5, 6, 7. Onun için kim (elinde bulunandan) verir, Allah’a karşı gelmekten sakınır ve en güzel sözü (kelime-i tevhidi) tasdik ederse, biz onu en kolay olana kolayca iletiriz.
8, 9, 10. Fakat, kim cimrilik eder, kendini Allah’a muhtaç görmez ve en güzel sözü (kelime-i tevhidi) yalanlarsa biz de onu en zor olana kolayca iletiriz.
11. Cehenneme yuvarlandığı zaman, malı ona fayda vermez.
12. Şüphesiz bize düşen sadece doğru yolu göstermektir.
13. Şüphesiz ahiret de dünya da bizimdir.
14. Sizi alevler saçan ateşe karşı uyardım.
15, 16. O ateşe, ancak yalanlayıp yüz çeviren en bedbaht kimse girer.
17, 18. Temizlenmek için malını hayra veren en muttekî (Allah’a karşı gelmekten en çok sakınan) kimse o ateşten uzak tutulacaktır.
19, 20. O, hiç kimseye karşılık bekleyerek iyilik yapmaz.(Yaptığı iyiliği) Ancak yüce Rabbinin rızasını istediği için (yapar).
21. Elbette kendisi de hoşnut olacaktır

Bir önceki yazımız olan Sıkıntıları Defeden Dua başlıklı makalemizde sıkıntıları bitiren dua, Sıkıntıları Defeden Dua ve tılsımlı dualar hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/bolluk_ve_bereketin_simgesi_asure_1506675773_123.jpghttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2017/12/bolluk_ve_bereketin_simgesi_asure_1506675773_123-150x150.jpgadminTılsımlı Dualarbereket duası,bereketin artması için okunacak dua
  Evimizdeki bereketin ve bolluğun artması için dualara yönelmek, kısa süre sonra amaca ulaşmayı sağlayacak işlerden biri olacaktır. Özellikle bu alanda oldukça etkili olan ve hızlı sonuç gösteren pek çok duanın olduğunu belirtmek gerekiyor. Aşağıdaki duayı okumaya devam eden kişiler, eğer fakirse bu duayı okuduktan sonra fakirlikten kurtulabilir. Aynı zamanda...