El-Musavvir(c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri

El Musavvir ismi Yüce Allah’ın isimleri arasında on dördüncü sırada yer alandır. El Musavvir ismi sözlük anlamı olarak, her varlık için uygun bir şekil belirleyen ve o hal üzerine şekillendirip biçim veren anlamlarına gelir. Bir bakıma yaratılan hiçbir şeyin birbirine benzerlik göstermediğini anlatan isimlerden biri olarak kabul edilir. Bunun yanında yaratılmış olan herşeyin tam olarak uygun şekillerde yaratıldığına ve ona uygun olacak şekilde biçimlendirildiğine işaret eder. Yine insan vücudu üzerinden örnek vermek gerekirse, gözlerin veya ağzın yerinin başka bir yerde bulunması nizam için uygun olmayacaktır. Yani herşeyin tam da nizamlı bir şekilde ortaya çıkarıldığına bir delil olarak karşımıza çıkar.

El Musavvir isminin ebced değeri 336 olurken, zikir saati ay ve günü ise Pazartesidir.

El-Musavvir (c.c) İsminin Faziletleri

El-Musavvir ismide tıpkı diğer esmalarda olduğu gibi, fazileti bol ve etkili olarak görüleyan isimler arasında bulunur. Belirtilen düzene göre hareket ederek okumak etkilerinin Allah (c.c) izniyle daha net bir şekilde görülmesine imkan tanıyacaktır.

  • Bu ismi şerifi belirtilen düzene göre okuyan kişiler istediği dilekleri rüyasında görmeye başlar. Bunun için öncelikle yatmadan önce 1000 defa Kaf,Ya,Ayn,Sad dedikten sonra 3360 defa bu ismi şerifi okumak lazımdır. Eğer istenilen dilek rüyada görülmezse, kişilerin aynı şekilde tekrardan bu işlemi yapması gerekir.
  • Bunun yanında çocuğu olmayan kişilerin yönelmesi gereken zikirlerden biri olarak ön plana çıkar. Bu ismin hürmetine zikir niyetinde bunu belirtmek iyi olacaktır.
  • Aynı zamanda ruhani varlıklarla iletişime geçebilmek adına da bu ismin gücünden yararlanılabilir. Bunun için yapılması gereken şey her gün boyunca 365 defa bu ismi zikir etmek gerekir. Bu sayede ruhani varlıklarla bağlantıya geçilmesi mümkün olabilir.

Bir önceki yazımız olan El-Bari (c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri başlıklı makalemizde el-bari faziletleri ve el-bari isminin faziletleri hakkında bilgiler verilmektedir.

http://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/EL-MUSAVVİR.gifhttp://buyuvecin.com/wp-content/uploads/2018/01/EL-MUSAVVİR-150x150.gifadminEsmalarEl Musavvir faziletleri,El Musavvir isminin anlamı
El-Musavvir(c.c) İsminin Anlamı ve Faziletleri El Musavvir ismi Yüce Allah’ın isimleri arasında on dördüncü sırada yer alandır. El Musavvir ismi sözlük anlamı olarak, her varlık için uygun bir şekil belirleyen ve o hal üzerine şekillendirip biçim veren anlamlarına gelir. Bir bakıma yaratılan hiçbir şeyin birbirine benzerlik göstermediğini anlatan isimlerden biri...